Drzwi pasujące do stylu mieszkania

Gustownie urządzone i stylowe mieszkanie to nie tylko meble, podłogi, zasłony czy dywany, ale również odpowiednio dobrane drzwi wewnętrzne, pasujące do całości wystroju. Z racji jednak, że są one nie tylko dekoracją, ale pełnią też funkcję praktyczną, ich wybór bywa niekiedy bardzo trudny.

Drewniane czy plastikowe, jakie wybrać.

Istnieje kilka kryteriów, którymi powinniśmy się kierować, kupując najlepsze drzwi wewnętrzne. Ceny ich nie są obecnie zbyt wysokie i dlatego największą uwagę musimy zwrócić na materiały, z jakich je wyprodukowano. Z trwałością i jednocześnie estetyką drzwi drewnianych wewnętrznych mało co może się równać i dlatego coraz częściej zastępujemy nimi typowe drzwi wewnętrzne białe, które służą w naszych domach nawet od wielu pokoleń. Drewno to materiał, który przetrwa niemal wszystko, na co zostanie narażony, ale jego słabą stroną jest niska odporność na wilgoć, dlatego każde kupione drzwi wewnętrzne drewniane trzeba odpowiednio zaimpregnować. Wystarczy tylko kilka warstw lakieru i już niegroźna im będzie woda, a taki sposób konserwacji podkreśli dodatkowo unikalny układ słojów, największą ich ozdobę. Można również, oszczędzając koszty wyposażenia mieszkania, wybrać tanie drzwi wewnętrzne z PCV, ale nigdy nie będą miały uroku tych drewnianych.

W kwestii doboru do stylu urządzenia mieszkania trzeba kierować się kilkoma sprawdzonymi zasadami. W nowoczesnym, minimalistycznym wnętrzu najlepiej będą wyglądały równie nowoczesne drzwi wewnętrzne o prostej, gładkiej formie pozbawionej ozdób, a podobne zasady trzeba zastosować też przy stylu skandynawskim, gdzie w powszechnym użyciu są drzwi dwuskrzydłowe wewnętrzne, koniecznie pomalowane na biało lub niebiesko. Kiedy zaś preferujemy ponadczasowy i zawsze modny styl klasyczny to jedynymi pasującymi do niego drzwiami wewnętrznymi będą te zrobione ze zdobionego i nierzadko rzeźbionego drewna.

Drzwi zewnętrzne, najlepsze z metalu.

Różne gatunki drewna oraz wszelkie mieszanki tworzyw sztucznych są też z powodzeniem wykorzystywane do produkcji drzwi zewnętrznych. Ceny większości modeli nie różnią się zbytnio od tych stosowanych we wnętrzach, jednak niewiele z nich może zagwarantować właściwy, wymagany przez użytkowników poziom bezpieczeństwa. Najważniejszą funkcją drzwi zewnętrznych jest nie tylko ochrona przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, ale przede wszystkim przed próbami włamania i kradzieżą naszego mienia. Najskuteczniejsze w tej roli będą odporne i wytrzymałe drzwi zewnętrzne stalowe, których sforsowanie przy prawidłowo wykonanym montażu jest praktycznie niemożliwe. Sprzyja temu przemyślana konstrukcja wybranych drzwi zewnętrznych antywłamaniowych, składająca się ze szkieletu spawanego z profili stalowych z pokryciem, które stanowi blacha o grubości dochodzącej do kilku milimetrów. Jest ona oczywiście ocynkowana, ale dla lepszej ochrony przed korozją maluje się ją proszkowo bądź powleka specjalnym, wodoodpornym laminatem. Może on przypominać różne inne materiały, nawet drewno, co korzystnie wpływa na wygląd zamontowanych drzwi zewnętrznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *