Szamba betonowe – szczelne i bezpieczne

Nic tak nie uprzykrza życia mieszkańcom osiedla domków jednorodzinnych, jak zapachy nieprawidłowo odprowadzanych nieczystości unoszące się na posesjach. Jest to poważny problem, szczególnie często spotykany na terenach, do których jeszcze nie zostały doprowadzone miejskie lub gminne sieci kanalizacyjne.

Takiej nieprzyjemnej sytuacji można jednak uniknąć, montując szczelne szambo betonowe, bezodpływowy zbiornik na ścieki wykonany z najlepszych materiałów nowej generacji. Niczym nie przypominają one betonu znanego z licznych budów, a specjalne dodatki dają mu wytrzymałość na niemal wszystko, z czym zetknie się w codziennym użytkowaniu. Produkowane przez wiele firm szamba doskonale sprawdzają się w każdych warunkach terenowych i pogodowych, czego zdecydowanie nie można powiedzieć o zbiornikach plastikowych. Są one może lżejsze i łatwiejsze w montażu, ale żaden właściciel domu, wychodząc rano do ogrodu, nie chciałby zobaczyć szamba wypchniętego na powierzchnię w wyniku działania wód gruntowych. Modelom betonowym to na szczęście nie grozi, a w miejscu przeznaczenia utrzymuje je właśnie duża masa, bez konieczności dodatkowego mocowania.

Szambo betonowe to inwestycja na długie lata, dzięki której raz na zawsze można pozbyć się kłopotów z usuwaniem ścieków z każdego budynku. Można je zakupić w postaci gotowych, prefabrykowanych zbiorników lub samodzielnie wybetonować na podstawie sporządzonego projektu. W obu przypadkach trzeba fakt ich budowy czy montażu zgłosić w wydziale architektury swoje urzędu miasta, czy gminy. Kiedy nie dopilnujemy tego obowiązku, musimy liczyć się z wysokimi karami i nakazem natychmiastowego usunięcia szamba z terenu działki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *